מי אוזון ושימושיו השונים

בשוק מי האוזון קיימות מערכות חיטוי מגוונות ויצרנים שונים אך עדיין צרכנים רבים אינם לגמרי בטוחים במה בדיוק מדובר. להלן כמה מהשאלות הנפוצות ביותר בנוגע לאוזון מימי.

מה זה?

מי אוזון הם למעשה מחמצן עוצמתי עם יכולות ניקוי שיעילותן הוכחה במחקרים, ומשמידים שורה של חיידקים ומזהמים, מה שמסייע לחיטוי משטחים ואוויר. בעזרתן של טכנולוגיות חדשות, ניתן להחדיר את האוזון (שמורכב משלושה אטומים המצויים באטמוספירה) באופן מכני למים ליצירת אוזון מימי, להעבירו לבקבוק ריסוס ולהשתמש בו בדיוק כמו בנוזל ניקוי מסורתי.

האם זה בטוח?

כן. מי אוזון בדרך כלל בטוחים יותר מתמיסות ניקוי מסורתיות או ",ירוקות". עם זאת, כמו ברוב טיפולי ניקיון, מומלץ לנקוט בכל אמצעי הזהירות הסטנדרטיים, כולל לבישת כפפות. בסיום התהליך,באם השתמשתם בכפפות רב פעמיות, ניתן לחטא גם אותן באמצעות מי אוזון לקראת שימושים הבאים.

האם זה "ירוק"?

חלק ממוצרי מי אוזון זכו לתיאור "ירוקים יותר מירוקים" וקיבלו הכרה על ידי ארגוני הסמכה ירוקים מובילים. בנוסף, מערכות אלה מקדמות קיימות אקולוגית – sustainability: הן אינן מצריכות קופסאות, חומרי אריזה או דלק להובלת מי אוזון. האוזון מיוצר על ידי מכונה אחת במקום.

כמה זמן זה מחזיק?

לאחר השימוש המים מתאדים והאוזון הופך חזרה לחמצן. מי האוזוןאינם משאירים שאריות כימיות על משטחים.

כמה זה חזק?

מי אוזון מושווים לעיתים קרובות לכלור נוזלי ("אקונומיקה") בשל אופן פעולתם הדומה. למרות שזהו אינו חומר חיטוי המוכר על ידי EPA – סוכנות להגנת הסביבה של ארה"ב – ואין להשתמש בו במקום חומר חיטוי, מי אוזון יעילים בניקוי לא פחות ממרכיבי מפתח הנמצאים בחומרי חיטוי בדרגת בית חולים. יתרה מכך, להבדיל מכלור, מי אוזון אינם מאכלים משטחים כמו כלור.

היכן ניתן להשתמש במי אוזון?

למעשה, בכל מקום בו משתמשים בתמיסת ניקוי: שיש במטבח, ידיות בשירותים, פעמון הכניסה, רצפות, שטיחים, ירקות ופירות ועוד.