עוצרים את התפשטות מחלת הקורונה – Covid-19!

חיטוי נגיף הקורונה, SARS-CoV-2

עונת האביב- שנת 2020, המציאות השתנתה. השגרה נעצרה וכל העולם עמד מלכת. ישנו נושא אחד שכולם עוסקים בו בימים אלו.

לכל מקום שנביט, לכל שיח שניקלע אליו, לכל סלון שניכנס- נשמע ישר את המילה "קורונה". אנשים בכל העולם מוטרדים מהמגיפה התוקפת ומתפשטת במהירות שיא לכל שכבות האוכלוסייה.

קצת סדר במושגים- נגיף הקורונה הוא בעצם נגיף SARS-CoV-2 והמחלה שנגיף זה גורם היא מחלת הקורונה, ה- Covid-19.

בימים אלו ,חברת קלין ביט- Clean Bit , המפיצה הבלעדית בארץ של המערכת ועובדת בטכנולוגיית היינון הבינארי (BIT) המתאימה לצרכים מגוונים של חיטוי מזהמים, נלחמת בהתפשטות וירוס קורונה בארץ.

"יהיה בסדר"- אופטימיות ותקווה

כבר בשנת 1992, יצחק רבין נאם בטקס מחזור לפיקוד ומטה של צה"ל על אחת הבעיות הכואבות ביותר שלנו.

"לאחת הבעיות הכואבות שלנו יש שם, שם פרטי ושם משפחה – זהו צירוף שתי המילים "יהיה בסדר". צירוף המילים האלה, שרבים מאיתנו שומעים בחיים היום-יום של מדינת ישראל, הוא בלתי-נסבל. מאחורי שתי המילים האלה חבוי בדרך-כלל כל מה שלא "בסדר"– " (יצחק רבין).

אופטימיות ותקווה הן מנגנון הישרדותי,לכולנו יש אותו- אך המנגנון הזה יכול לפגוע בנו ברגעי משבר מעין אלו. הוא עלול להכניס אותנו לשאננות.

קורונה (covid-19) איכות החיים נפגעה

לאור העובדה שנגיף הקורונה, או בשמו המדויק, SARS-CoV-2 מדבק במהירות- רבים נושאים את הנגיף ואינם מודעים לכך. התסמינים לא מופיעים אצל כל נשא, אך כל נשא מדביק את הסובבים אותו גם אם לא מודע לכך.

מידי יום אנו רואים כיצד מספר החולים הולך ועולה במהירות. מיום ליום המספר עולה בעשרות ומאות בארץ (בעולם התפשטות וירוס קורונה מהירה הרבה יותר).

ארגונים רבים נערכים מחדש להתמודדות עם הוירוס. בנקים וחברות גדולות נערכות לפיצול עובדים למקומות שונים בכדי למנוע הדבקה. עובדים רבים נשלחים לעבוד מהבית עם מחשבים ניידים, מנהלות משאבי אנוש בונות מודלים לתחזוק הקשר מנהלים- עובדים מרחוק וכל עובד שלא חש בטוב, מורה להישאר בביתו.

העולם מתרגל לשיטות עבודה חדשות. יחד עם זאת, ישנם ארגונים שלא יכולים להרשות לעצמם עובדים בשלט רחוק מפאת אבטחת מידע או כל שיקול אחר. תפקידים ספציפיים נמצאים בסכנת הדבקות גבוהה יותר מאחרים, מתוקף תפקידם .

מוסדות להשכלה גבוהה, בתי ספר וגנים נסגרו- לימודים הפכו למקוונים מרחוק
וקבוצות ה- Whats App, פעילות בתכנים בכדי למנוע את הפסקת השגרה באופן מוחלט.
אלא, ששיטות אלו ממחישות את העובדה שנפגעה משמעותית איכות החיים ואפקטיביות העבודה והלמידה, גם כן.

עסקים קטנים כגון: חדרי הכושר, מכוני יופי ואסתטיקה, בתי קפה, מסעדות, קניונים ועוד- נפגעו עקב ירידה משמעותית בכמות הלקוחות. אנשים רבים חוששים להגיע לחדרי הכושר מחשש להדבקות בוירוס, חלקם נמנעים מיציאה לגני המשחקים מתחת לבית, שמא לא יבואו במגע עם הוירוס על נדנדת הילדים.

מניעה ובלימת נגיף הקורונה

וירוס הקורונה ניתן לבלימה, אך לשם כך נדרש לבצע מספר פעולות המקשות על התנהלות חברות, בתים ועסקים. משרד הבריאות עושה כל שביכולתו בכדי למנועה את ההתפשטות ע"י נהלים חדשים שמוציא מידי יום. עם זאת, יש לפעול במישורים נוספים.

שיטות המניעה כגון: שטיפה וחיטוי הידיים ,הימנעות מהתקהלות , שמירת מרחק של שני מטרים מאדם לאדם- אינן מספיקות!

לפי דוקטור איתן ישראלי- מומחה בטיחות ביולוגית וראש האגודה הישראלית לבטיחות ביולוגית, ממצאים מלמדים כי אכן קיים זיהום נגיפי של סביבת החולה ממקור הנשימה ויש להקפיד על היגיינה אישית מחמירה. אך, במקביל, יש לחטא את כל סביבת המטופל בכדי למנוע הדבקה נוספת.

יש לנקוט בצעדים של ניקיון וחיטוי יעיל, ניקיון שינטרל את הוירוס ויאפשר חזרה מהירה לשגרה באותם מקומות ששהו בהם או עלה חשש ששהו חולי ונשאי וירוס הקורונה.

חיטוי נגד קורונה- פתרון יעיל ומהיר

מידי יום אנו מגלים נתונים חדשים לגבי וירוס – SARS-CoV-2 הגורם למחלת הקורונה- Covid-19, ובהתאם לכך משנים את שגרת החיים. על אף הגילויים החדשים לגבי הוירוס, שיטת החיטוי שלו כבר ידועה והותאמה היטב להשמדתו ובלימתו.

טכנולוגית החיטוי של חברת קלין ביט- Clean Bit נבחרה ע"י כל גופי החירום בישראל כטכנולוגיית הטיהור המומלצת לשימוש באזורים בהם שוהים חשודים שנדבקו בוירוס ה-COVID19.

טכנולוגיה שפותחה במקור ע"י צבא ארה"ב ( DARPA ) והייתה סודית עד 2017 שיצאה לאזרחות. הטכנולוגיה פותחה ב2001 ,על מנת לתת מענה במלחמה נגד וירוס האנתרקס ומתקפות ביולוגיות.

הטכנולוגיה נותנת מענה לחיטוי סביבתי מהיר ויעיל גם לוירוסים בעלי כושר הדבקה גבוה, מהיר והתפרצויות אלימות , המתאימים למשפחה של וירוס ה SARS-CoV-2- הגורם למחלת הקורונה- Covid-19 והשפעת. הטכנולוגיה הייחודית בעצם מחסלת את כל טווח המיקרואורגניזמים ולא רק את הקורונה.

הטכנולוגיה מבוססת על שימוש בתמיסה בה המרכיב הפעיל הינו מי חמצן בריכוז נמוך –7.8% המשופעים ע"י קשת פלסמה חשמלית קרה (יינון בינארי) וגורמת לפירוק הקשר הכפול של מולקולת 2O2Hויוצרת רדיקלים מחמצנים פעילים בעיקר רדיקל הידרוקסיל OH בצורת ערפל.

תוצר זה הינו מחמצן חזק הפוגע בחלבונים, שומנים, פחמימנים וחומצות גרעין ומחסל במהירות (7 שניות מגע) נגיפים, חיידקים, נבגים ועובשים ביעילות של מינימום 6 סדרי גודל (כולל נבגים)
LOG 6 .

תוצר הלוואי של יישום החיטוי הוא אדי מים וחמצן, האדים מתאדים לחלוטין לאחר זמן קצר (7-20 דקות בהתאם לגודל החדר) מסיום הערפול- מאפשר חזרה מהירה לשגרה!

עלינו לקחת בחשבון את עמידות הוירוס בפני חומרי חיטוי- הפיתרון לאתגר עמידות הוירוס ושמירה על בריאות הציבור טמון בחומרי חיטוי והשמדת חיידקים שמקורם מהטבע. היתרון המשמעותי הוא שהחיידקים לא מפתחים עמידות (בניגוד לחומרי חיטוי אחרים).

בריאות וטכנולוגיה ירוקה – הדור הבא של השמדת נגיפים

ישנה עדיפות מובהקת לשימוש בחומרי חיטוי והשמדת חיידקים בטכנולוגיה ירוקה ללא חומרי חיטוי מזיקים וללא שאריות (רק מים וחמצן) במזון. חומרים המכילים חומר פעיל בריכוז נמוך עם מי חמצן בריכוז נמוך. לכן חומרים אלו, הם הדור הבא של חומרי הטיהור והשמדת הנגיפים.

הטכנולוגיה מחטאת ע"י רדיקליים חופשיים הנחשב למחטא הטבעי בעולם.

חברת קלין ביט- Clean Bit נותנת מענה עבור:

 • חיטוי חללים בבתי חולים ומוסדות רפואיים
 • חיטוי בתעשיית המזון לרבות רשתות מזון
 • חיטוי בנינים ומרכזים מסחריים וקניונים
 • חיטוי חנויות
 • חדרי כושר
 • טיהור אוטובוסים ותחבורה ציבורית
 • חיטוי חברות היי טק וחדרים נקיים
 • חיטוי ארגונים ומשרדים
 • מעבדות מחקר
 • חיטוי וניקוי תעלות מיזוג אוויר
 • חיטוי בתי מגורים
 • חיטוי מתקני חינוך וגני ילדים
 • חיטוי מתקני השבה ביולוגית
 • חיטוי בנייני משטרה וכיבוי אש

 

בסיום פעולת החיטוי, מונפקת תעודת ביצוע עם שם המיקום בו בוצע החיטוי.

**חשוב לציין כי הטכנולוגיה של חברת קלין ביט עובדת ויעילה בהשמדת וחיטוי הנגיף הקיים ממשטחים וחללים. לכן, מגיעה למקומות בהם שהו או עלה חשש ששהו בו חולי קורונה.

***חברת קלין ביט היחידה בארץ בעלת אישור משרד הבריאות לחיטוי.